História klubu

História Karate klubu Zvolen začína na jeseň v roku 1990. Na začiatku to bol oddiel karate pri TJ Gymnázium Zvolen, ktorý vznikol odčlenením niekoľkých členov od TJ Slávia TU Zvolen. Po niekoľkých rokoch intenzívnej práce z regionálneho oddielu karate vyrástol Karate klub Zvolen, ktorý patrí v súčasnosti medzi stálych členov Stredoslovenského zväzu karate a Slovenského zväzu karate. V klube vyrástli viacerí pretekári, ktorí nosili alebo nosia na hrudi štátny znak Slovenskej republiky (Klemanová, Hitka, Kmeťová, Miháľ, Holík, Boborová, Kučerová, Láska, Miľanová). Naši pretekári sa pravidelne umiestňujú vo všetkých vekových kategóriách na stupňoch víťazov na krajských, Slovenských a tiež zahraničných súťažiach (Bavarian cup, Koblenz, Kopřivnice, Jeseník, Budapešť, a pod.). Nadšenci Karate klubu Zvolen od počiatkov svojej činnosti organizujú mládežnícky turnaj, najskôr pod názvom Veľkonočný turnaj mládeže, neskôr sa názov zmenil na Karate Zvolen cup. V prvopočiatkoch mal turnaj len regionálny význam, no postupom času si svojou povahou a kvalitou získal pevné miesto v termínovom kalendári a je považovaný za jednu z možností vyskúšať si svoju výkonnosť pred Majstrovstvami Slovenska žiakov a mladších dorastencov. V poslednej dobe sa turnaja zúčastňujú aj mnohé kluby zo zahraničia, čo tiež svedčí o jeho kvalitách. Na našom turnaji v minulosti pretekali mnohí súčasní medajlisti z Majstrovstiev sveta alebo Európy ako napr. Klaudio FARMADÍN, Roman ŠVANTNER, Tomáš ŽIVNER, Pavol TULEJA, Martin TRENČANSKÝ, Marian KADLEČÍK, Mária ČERNÁ a iní.